Talent Day_baner na www

Talent Day Wisły Kraków

Talent Day to wyjątkowe piłkarskie święto dla wszystkich młodych fanów piłki nożnej marzących o karierze piłkarskiej w barwach 13-krotnego mistrza Polski. Jest to świetna szansa na pokazanie swoich umiejętności trenerom Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, a w dodatku w wyjątkowym miejscu – na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. W wydarzeniu mogą brać udział chłopcy urodzeni w latach 2011-2018. Żeby wziąć udział w Talent DAY wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na dole strony.

Sponsorem wydarzenia jest ORLEN OIL, Sponsor Główny Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. 

Baza Akademii – Piastowska 26 – Trenuj TUTAJ

Akademia Piłkarska Wisły Kraków może się pochwalić nowym, nowoczesnym kompleksem sportowym przy ulicy Piastowskiej 26, dzięki długoletniej dzierżawie od Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu budowy nowego sztucznego boiska przy Reymonta, szkolenie będzie odbywać się w dwóch lokalizacjach oddalonych o 600 metrów. Nowa lokalizacja oferuje pełnowymiarowe trawiaste boisko, bieżnię, boisko wielofunkcyjne, boiska do tenisa, siatkówki plażowej i koszykówki oraz zaplecze sanitarne z szatniami.  

Kiedy? 12/06/2024 | 13/06/2024 | 16/06/2024

Stadion przy R22

Harmonogram Talent Day

12 czerwca

17.00 roczniki 2015 i 2016 – chłopcy

18:45 roczniki 2017 i 2018 – chłopcy

13 czerwca

17:00 roczniki 2014 i 2013 – chłopcy

18:45 roczniki 2012 i 2011 – chłopcy

16 czerwca

10:00 wszystkie roczniki – dziewczynki

Dla kogo jest Talent Day?

 • dla chłopców urodzonych w latach 2011-2018
 • dla młodych adeptów futbolu trenujących na co dzień w innych klubach
 • dla każdego, dla kogo marzeniem jest występować w Wiśle Kraków 
 • dla dziewczynek urodzonych w 2007-2018
 • dla osób pragnących rozpocząć profesjonalną piłkarską karierę
 • dla wszystkich pragnących przeżyć niezapomniane chwilę na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana

Dlaczego warto wziąć udział w Talent Day?

Uczestnictwo w Talent Day to niezwykła szansa na zaprezentowanie swoich piłkarskich umiejętności profesjonalnemu sztabowi trenerskiemu Wisły Kraków. Na podstawie przeprowadzonych testów sprawnościowych, wybrani zawodnicy i zawodniczki zostają zaproszeni na regularne treningi w Akademii 13-krotnego mistrza Polski. Tym samym otwiera się przed nimi możliwość profesjonalnej kariery piłkarskiej i gry z Białą Gwiazdą na piersi. 

Jak wyglądały Dni Talentów w poprzednim roku?

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, murawa Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, na której swoje mecze rozgrywają piłkarze pierwszej drużyny krakowskiej Wisły, jest podzielona na cztery mniejsze boiska. Trenerzy oceniają motorykę oraz umiejętności dzieci w małych grach. Rodzice mają okazję spotkać się z przedstawicielem Akademii, który przedstawia funkcjonowanie grup młodzieżowych Wisły Kraków. 

Talent Day to także wielkie przeżycie i doskonale spędzone popołudnie dla każdego dziecka. Możliwość zagrania na murawie, po której na co dzień biegają ich idole, to coś wyjątkowego i niezapomnianego. Jest to wspomnienie, do którego chętnie będzie się wracać przez lata, nawet mimo ewentualnych niepowodzeń. To także lekcja rywalizacji, dyscypliny i sportowego ducha, która będzie procentować przez całe życie młodego sportowca. 

Dlaczego warto dołączyć do Akademii Wisły?

Angaż w Akademii Wisły to ogromna szansa na wspaniałą piłkarską przygodę, w której czekają takie wydarzenia jak mecze z najlepszymi klubami z Anglii, Włoch, Niemiec czy Hiszpanii, a także rywalizacja w ligach centralnych w gronie najlepszych polskich klubów. Wisła Kraków jest również gospodarzem jednego z największych turniejów młodzieżowych w tej części Europy – Turnieju im. Adama Grabki, w którym co roku rywalizują chłopcy z kategorii wiekowej U-12. Dołączenie do Akademii to zaszczyt, ale też duży obowiązek. 

Misja Akademii

Misją Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków jest rozwój młodych piłkarzy i piłkarek, tworzenie elitarnych warunków treningowych oraz promowanie wartości sportowych, takich jak determinacja, ambicja i mentalność zwycięzcy. Akademia stawia na rozwój zarówno sportowy, jak i osobisty swoich zawodników, kładąc nacisk na kompleksowe podejście do treningu, edukacji oraz odpowiedzialności społecznej.  

Cel Akademii

Głównym celem Akademii jest szkolenie piłkarzy, którzy będą w stanie wzmocnić pierwszą drużynę Wisły Kraków, zdobywając sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.  

Wizja rozwoju

Akademia dąży do zapewnienia najlepszych warunków dla rozwoju sportowego i osobistego swoich zawodników, tworząc silne zaplecze młodzieżowe i promując zdrowy tryb życia oraz odpowiedzialność. Misją Akademii jest nie tylko wychowanie przyszłych piłkarzy, ale również wartościowych ludzi, którzy będą godnie reprezentować Wisłę Kraków na boisku i poza nim. Akademia prowadzi szkolenie od zespołu U-7, kończąc na II drużynie, która aktualnie występuje w IV lidze, ale jest bardzo bliska awansu do III ligi. 

Strategia Akademii i jej kluczowe elementy:

 1. Kadra trenerska. Akademia zatrudnia 31 trenerów, w tym między innymi 7 z licencją UEFA A Elite Youth. 
 1. Wysoki poziom zawodników: Nabór utalentowanych młodych piłkarzy, reprezentujących województwo Małopolskie oraz młodzieżowe reprezentacje Polski. 
 1. Selekcja: Stałe podnoszenie umiejętności indywidualnych zawodników oraz regularna ocena sportowa, co pół roku. 
 1. Skauting: Tworzenie mocnych drużyn opartych na zawodnikach z Krakowa i regionu. 
 1. Rywalizacja: Udział w rozgrywkach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, aby zapewnić zawodnikom odpowiednie wyzwania i rozwój. 
 1. Elitarność: Zapewnienie bardzo dobrych warunków do treningu i rozwoju, wymagając od zawodników oraz ich rodzin poświęcenia i zaangażowania. 

Nasze liczby

31

trenerów

4

koordynatorów

3

trenerów bramkarzy

5

fizjoterapeutów

3

media

3

trenerów przygotowania motorycznego

2

psychologów

6

organizacja

16

drużyn

4

reprezentantów Polski w kategoriach U-17, U-18, U-20

15

reprezentantów Małopolski w kategoriach U-12, U-13, U-14

5

absolwentów na stałe w kadrze I drużyny

21

młodzieżowców w II drużynie

Q&A – częste pytania

Prosimy, żeby uczestnik zabrał ze sobą sportowe obuwie (korki lanki), dowolne spodenki i koszulkę oraz bidon lub butelkę z wodą mineralną.

Roczniki 2015 i 2016 zaczynają o godz. 17:00 w środę 12 czerwca, po nich na murawę wybiegną roczniki 2017 i 2018 o godz. 18:45. Roczniki 2014 i 2013 mają swój czas o godz. 17:00 w czwartek 13 czerwca, a roczniki 2012 i 2011 o godz. 18:45. Dziewczynki - niezależnie od wieku - zaczną o godz. 10:00 w dniu 16 czerwca.

Uczestnik Talent Day musi przyjść pod opieką opiekuna prawnego lub osobą, mającą upoważnienie od opiekuna prawnego.

Każdy trening niezależnie od rocznika powinien trwać maksymalnie 90 minut

Rodzice lub opiekunowie prawni będą mogli oglądać wydarzenie z Loży Prezydenckiej.

Wytypowane osoby otrzymają wiadomość mailową do trzech dni roboczych i zostaną zaproszeni do drugiego etapu – treningu z drużynami Akademii.

Trenerzy Akademii mają przygotowane sprawdzone testy, które pozwolą ocenić, kto w danym momencie najbardziej rokuje na przyszłość.

Drużyny Akademii rozpoczynają treningi od 18 lipca.

Wszystkie grupy młodzieżowe korzystają z obiektów przy ul. Piastowskiej 26 oraz ul. Reymonta 22 (oddalone od siebie o 500 metrów).

Nie! To okazja, żeby zademonstrować swoje umiejętności przed trenerami Wisły Kraków.

Piłkarki Białej Gwiazdy swoje umiejętności szkolą podczas treningów na nowoczesnym boisku przy al. Jana Pawła II 78 - AWF Kraków.

Wypełnij formularz i dołącz do Białej Gwiazdy!

Masz pytania? Zadzwoń: 883 001 906

Zarejestruj się w Talent Platform!